اردیبهشت, 1397 بدون نظر خرید ضایعات, خرید ضایعات آهن, خریدار ضایعات, خریدار ضایعات آهن, ضایعات

آشنایى با جدیدترین روش بازیافت

آشنایى با جدیدترین تکنولوژى بازیافت : صنعت فولاد، با هدف به صفر رساندن ضایعات در پروسه فولادسازى، روش هاى نوآورانه اى را در زمینه بازیافت غبار آهن و پسماندها اتخاذ کرده است.آماده سازى و مخلوط کردن صحیح این مواد که کار کردن با آنها بسیار دشوار مى باشد، براى کارکرد بهینه کارخانه، امرى ضرورى به حساب مى آید

و استفاده از میکسرهاى “ایریش” در این زمینه داراى سابقه طولانى مى باشد. با سختگیرانه ترشدن قوانین محیط زیستى، صنعت فولاد نیز مانند دیگر صنایع در معرض افزایش فشار براى تطابق پروسه تولید با معیارهاى زیست محیطى قرار دارد.

در نتیجه اقداماتى به خصوص در زمینه کاهش مصرف انرژى، کاهش آلودگى و گرد آهن و پسماندها انجام گرفته است. در سال هاى اخیر روش هاى متعددى براى بازیافت این پسماندها و گرد آهن ها و یا برگرداندن مستقیم آنها به چرخه تولید فولاد ارائه و اجرا شده است. بازده اقتصادى این روش ها به عوامل زیر ارتباط دارد:

در سال هاى اخیر، روى نقش مهمى در پروسه تولید فولاد پیدا کرده است. از آنجا که استفاده از ورق هاى گالوانیزه روز به روز رو به افزایش است، مقادیرى بیشترى از روى به کارخانه هاى ذوب باز مى گردد. دو روش براى آماده سازى پسماندهاى حاوى روى براى بازگشتبه چرخه و یا بازیافت روى به صورت اکسید ارائه مى شود.

در کارخانه فولادسازى فوست آلپین در شهر لینز اتریش، گرد و غبار موجود در گاز خروجى کانورتور در کولر و فیلتر الکتریکى پایین دست جدا مى شوند. گرد و غبارهاى درشت آمده از کولر و ذرات ریز آمده از فیلتر الکتریکى که حاوى مقادیر کمى روى مى باشند در کوره دوار حرارت داده شده و به .( صورت پیوسته به

لطفا امتیاز دهید
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید(کلیک کنید)